Masérsky salón Relax a Zdravie

Kežmarok

HomeSlužbyKontraindikácieEsenciálne olejeE.o. Doterra  v salóneTDP lampaFilter vzduchuAkcieCenníkKontaktKde nás nájdeteRelaxácia

Kontraindikácie

Kontraindikáciou rozumieme stav kedy masáž nemôžeme vykonávať vôbec alebo ju nemôžeme vykonávať na určitých častiach tela.

Pred započatím masáže je veľmi vhodné informovať maséra o svojom zdravotnom stave. Spoločne sa tak potom môžete  dohodnúť na vhodnom postupe, či špeciálnej zostave vhodnej pre Vás.

Celkové kontraindikácie:


Miestne kontraidikácie:


Idete 1. krát na masáž...

Ak idete na masáž alebo na ošetrenie po prvýkrát:

Aspoň 1,5 hodiny pred masážou nejedzte ťažké jedlo, na druhej strane nechoďte na masáž s prázdnym žalúdkom.

Pred masážou si odložte okuliare, hodinky, retiazky, prstienky, náramky. Na zopnutie dlhých vlasov máme k dispozícii štipec, nemusíte si nosiť nič so sebou.

Pred masážou sa spýtame na váš aktuálny zdravotný stav, podávajte prosím vo svojom vlastnom záujme pravdivé informácie. Rovnako tak povedzte o všetkých už skôr prekonaných vážnych ochoreniach. Ak si nie ste istí, či môžete masáž vzhľadom k vášmu zdravotnému stavu podstúpiť, poraďte sa najskôr so svojím lekárom.


Ak chcete, aby sme sa viac zamerali na určitú časť tela, tak to pred masážou pokojne povedzte.

Ak je vám niektorý z hmatov z osobného hľadiska nepríjemný, povedzte to.

Chce sa vám počas masáže spať? Spite. Spánok je väčšinou stavom najhlbšej relaxácie a regenerácie, zároveň je to dôkaz vašej dôvery v maséra. Preto sa spánku nebráňte, užívajte si svoju masáž.


Režim po masáži:

Aspoň 30 minút po masáži nejedzte, naopak zvýšte príjem tekutín (nepite však alkoholické nápoje a kávu)

Sprchovanie po masáži je vhodné až po niekoľkých hodinách z dôvodu dlhodobejšieho efektu masážnych olejov. Pri zoštíhľujúcich a zábalových ošetreniach to platí dvojnásobne. Je potrebné, aby prípravky pôsobili čo najdlhšie. Ak to však situácia vyžaduje, potom odporúčame použiť len čistú vodu bez mydla, či iných sprchových gélov.

                                                                                                                                     Hore


Kontraindikácie                          1. krát na masáž                                 Po masáži